Dinamo jedva izbjegao potpuni debakl

Nije to onaj Skenderbeu od prije dvije godine, a nije ni to onaj Dinamo pa su tako 'modri' zamalo doživjeli sramotu i jedva su izvukli 1:1

Dinamo je na svojem Maksimiru ugostio albanski Skenderbeu, klub koji su prije dvije godine uvjerljivo svladali bez previše muke sa sveukupno 6:2. No, nije to onaj Skenderbeu od prije dvije godine, a nije ni to onaj Dinamo pa su tako ‘modri’ zamalo doživjeli sramotu i jedva su izvukli 1:1. Viceprvak Hrvatske u dvoboj je ušao bez Soudanija, Antolića i Olma iz udarne postave, a baš je u utakmici sa Skenderbeuom debitirao Doumbia, ovosezonsko pojačanje u sredini terena.

Zagrebačka momčad startala je bolje, Stojanović je u trećoj minuti centrirao s desne strane, a Hodžić je glavom pucao ravno u Shehija. Nedugo nakon toga Junior je s ruba kaznenog prostora opalio, ali lopta je išla pored vratnice. Spomenimo kako je albanskoj momčadi u ranoj fazi utakmice poništen gol i to regularan. Gosti su izradili dobru akciju po desnoj strani i na kraju je Latifi zabio s druge vratnice, ali pomoćnik Gudermanis digao je zastavicu, neopravdano.

Albanci su ponovo prijetili u 15. minuti kada je Radas opalio iz slobodnjaka s kojih 25 metara od gola, ali Livaković je bio pravovremen. Nastalo je blago zatišje, a onda je u 30. minuti Lecjaks izvukao dobrz kontru, ali je novopridošli bek bio sebičan. Mogao je prigrati Hodžića, ali se odlučio na samostalnu egzekuciju i pogodio u blok.

Dinamo je djelovao izrazito loše i Cvitanović je odlučio mjenjati Ćorića već u 36. minuti. Publika je Ćorićev izlazak popraćen je zvižducima s tribina, a onda je samo minutu kasnije Skenderbeu poveo.

Ponovo su po desnoj strani prošli Albanci, Gavazaj je odigrao za Latifija, a njegov je udarac prvo obranio Livaković, da bi se onda napadač snašao iz odbijanca i ugurao loptu u mrežu.

Albanci su ponovo prijetili u 15. minuti kada je Radas opalio iz slobodnjaka s kojih 25 metara od gola, ali Livaković je bio pravovremen.

Nastalo je blago zatišje, a onda je u 30. minuti Lecjaks izvukao dobrz kontru, ali je novopridošli bek bio sebičan. Mogao je prigrati Hodžića, ali se odlučio na samostalnu egzekuciju i pogodio u blok.

U nastavku je krenulo dosta tragikomično. Skenderbeu je u 46. minuti postigao gol, ali je poništen i to ovoga puta regularno. Minutu kasnije Hodžić se našao pred vratarom Skenderbeua, ali nije ga uspio matirati. Bila je to prva dobra šansa Dinama, a Moro je bio taj koji je dobro proigao napadača.

Na koncu Dinamo dolazi do poravnanja. Zaboravljeni i šikanirani napadač Angelo Henriquez bio je čovjek odluke. U 95. minuti zabio je za poravnanje i barem je malo popravio dojam.