DINAMO IZDRŽAO ŠOK: Zaprešićani poveli, pa je bilo povuci-potegni

U prvoj utakmici 5. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Zaprešiću svladao Inter sa 2-1 (1-1).

Domaći su poveli golom Coneva (8), no preokret je kreirao Atiemwen (41, 50).

Inter je od 49. minute bio s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Galić.

Dobar ulazak u utakmicu Inter je okrunio u 8. minuti kada je Serderov uspio ubaciti loptu s lijevog krila, a Conev je pred Dinamovim vratima nadskočio Leškovića i zatresao mrežu.

Tu je prednost Inter držao sve do pred kraj prvog poluvremena, a onda je Majer u 41. minuti odličnom okomitom loptom iz igre izbacio čitavu domaću obranu, a brzi je Atiemwen izašao sam pred Freliha, obišao ga i mirno zatresao mrežu.

Susret je praktički bio riješen u samo dvije minute početkom nastavka. Prvo je Galić u 49. minuti neoprezno rukom odnio loptu ispred Atiemwena i za taj potez dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, iz slobodnog udarca koji je uslijedio Gojak je odlično pogodio Atiemwena u petercu Intera, a ovaj je glavom pogodio za preokret.

Na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Batinić iz Osijeka.

Vodeći Dinamo sada ima 13 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Hajduka i treće Rijeke, dok je Inter pretposljednji deveti s dva boda, jednim više od posljednjeg Varaždina koji će u subotu ugostiti Lokomotivu.