BORNA ĆORIĆ OSTVARIO NAJBOLJI REZULTAT U MELBOURNEU, IVO KARLOVIĆ PAO U PET SETOVA

Borna Ćorić pobijedio je Mađara Martona Fucsovicsa na isti način na kojeg je pobijedio svog prethodnog suparnika Belgijca Steva Darcisa.

Pobijedio je 6:4, 6:3 i 6.4 za treće kolo, što je 22-godišnjaku najbolji rezultat u Melbourneu.

Da bi saznao sljedećeg protivnika, morati čekati da se odigra meč Donskoj – Krajinović.

S druge strane, Ivo Karlović nije se uspio plasirati u treći krug Australian Opena.

Izgubio je od Keija Nishikorija s 3:6, 6:7, 7:5, 7:5, 6:7.

Nishikori je do četvrte pobjede u šest susreta s Karlovićem došao na najteži način. Nakon što je izgubio prva dva seta, Karlović se fenomenalno vratio i poravnao na 2:2.

Slijedila je drama u petom, odlučujućem setu. Tiebreak je pripao Japancu, a Karlović, osim doista junačkim padom protiv tenisača iz svjetskog vrha, može biti ponosan i činjenicom da je protiv Nishikorija imao čak 59 aseva. Prosječna brzina bila im je 204 kilometra na sat.

No, Nishikori je pobijedio i u drugom uzastopnom trileru od pet setova u Melbourneu.