BIŠĆAN DEBITIRAO POBJEDOM I TO S IGRAČEM MANJE! Pao je i ‘eurogol’, Armada bojkotirala novog trenera!

hnk rijeka

U prvom susretu 11. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2-1 (1-0) i probili se na četvrto mjesto.

Rijeka je pobjedom u Zaprešiću konačno slavila u HNL-u nakon šest utakmica.

Bila je to prva utakmica novoga trenera Igora Bišćana, koji je zamijenio Matjaža Keka na klupi Rijeke, a na drugoj strani trener Intera Samir Toplak vratio se nakon jednomjesečne suspenzije zbog vrijeđanja suca.

Riječani su poveli golom Antonia-Mirka Čolaka već u 11. minuti, no gosti su u 36. minuti ostali s desetoricom nakon što je isključen Stjepan Lončar. Ipak, Rijeka je i s igračem manje postigla i drugi gol u 63. minuti, a opet je strijelac bio Čolak nakon što je većinu posla odradio Pavičić. U 84. minuti pred golom Riječana se najbolje snašao Nigerijac Theophilus Solomon i smanjio na 1-2, potom su Zaprešićani imali nekoliko prigoda, ali je obrana Rijeke izdržala.

Prekrasan pogodak Čolaka pogledajte OVDJE.

Zanimljivo, Armada je održala obećanje i bojkotirala je utakmicu sve do 60. minute utakmice kada su počeki skandirati ‘Blago Zadro’ i pjevati ‘Moju domovinu’.

Naješći navijači Rijeke odlučili su bojkotirati Bišćana zbog njegove ružne gestikulacije prema njima otprije 20 godina, a bojkotiraju i njegova zamjenika Renata Pilipovića koji je nakon te sezone prije 19 godina otišao u Dinamo.

Rijeka je s 17 bodova preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter ostao osmi s 10 bodova.

Pred 350 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Čolak (11), 0-2 Čolak (63), 1-2 Solomon (84)

Crveni karton: Lončar (Rij,36)